Najdete nás: Dvořákova 1527/6, Ústí nad Labem, 400 01
ukázat na mapě

Sbírky na pomoc Ukrajině!

NA POMOC LIDEM NA UKRAJINĚ OTVÍRÁ DIAKONIE VEŘEJNOU SBÍRKU

V reakci na útok ruské armády na Ukrajinu vyhlašuje Humanitární středisko Diakonie ČCE veřejnou sbírku na podporu lidí zasažených ozbrojeným konfliktem.

Zapojit se do veřejné sbírky zde.

Veřejná sbírka, kterou pro tento účel Diakonie otevřela, bude určena výhradně na pomoc přímo na Ukrajině. Konkrétně poputuje například organizacím Otcův dům a Dům milosrdenství, které pečují o sirotky, resp. lidi bez domova v Kyjevě.

„Diakonie a Českobratrská církev evangelická mají k Ukrajině velmi blízko. Dlouhodobě tam spolupracujeme s organizacemi, které poskytují náhradní rodinnou péči a pomoc lidem bez domova“ vysvětluje Erik Siegl, vedoucí zahraničních projektů Humanitárního střediska Diakonie ČCE a dodává: „v současné situaci chceme zvýšit svou podporu těmto partnerům, kteří také pomáhají lidem z konfliktem zasažených oblastí do Kyjeva. “Výtěžek ze sbírky bude využit na podporu uprchlíků a vnitřně nuceně vysídlených obyvatel v důsledku konfliktu a na pomoc zranitelným skupinám, které dlouhodobě skrze naše ukrajinské partnery podporujeme. Své dary mohou lidé posílat na sbírkový účet Diakonie 292949292/0300 s variabilním symbolem 2022 nebo sbírku podpořit prostřednictvím dárcovských SMS ve tvaru DMS na číslo 87 777.

  • DMS DIAKONIESVET 30
  • DMS DIAKONIESVET 60
  • DMS DIAKONIESVET 90

Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč. Více na www.darcovskasms.cz. Jsme v kontaktu s našimi partnery na Ukrajině. Monitorujeme cesty, jak jim pomoci finančně i jinak. Naše partnerské organizace potřebují pomoci při zajištění bezpečnosti vlastních klientů a také na podporu uprchlíků, kteří v důsledku konfliktu opustí své domovy. Vytvářejí zásobu léků, trvanlivých potravin, spacáků a dalších potřeb. Plánují evakuaci dětí a žen. Dejme jim společně najevo, že lidem v Česku leží jejich situace na srdci.

 

Zároveň vyhlašujeme sborovou sbírku na pomoc Ukrajině, jejíž výtěžek bude zaslán na Fond sociální a charitativní pomoci ČCE, z něhož budou hrazeny další potřeby na tento účel. Z této sbírky lze potom hradit jak přímou pomoc v zahraničí, tak ale není vyloučena ani jakákoli pomoc v Česku. Z peněz lze financovat například i případnou efektivní pomoc ukrajinským válečným uprchlíkům na našem území. Tyto dary směřujte na sborový účet 2701541415/2010 s poznámkou Pomoc Ukrajině. Děkujeme.

 

Pošlete vzkaz krajanům na Ukrajině

Řadu let žijeme vztahy s přáteli, sestrami a bratry, v českých evangelických sborech na Ukrajině. Žijí tam léta a máme je rádi. Pošlete jim svůj vzkaz s podporou – rádi jej obratem předáme a věříme, že je podpoří a potěší. Děkujeme.